تبلیغات
وب سایت فروشگاه رایان میلان - ویروسها و ضد ویروسها
 ویروسها و ضد ویروسها ... امنیت ,
 

ویروسهای بوت سكتور

با گذشت زمان همانطور كه ویروس نویسان ماهرتر و خبره تر شدند حقه های جدیدتری یاد گرفتند یك حقه كه دانستن آن مهم است توانایی فراخوانی ویروس در حافظه است به طوریكه تا زمانیكه كامپیوتر كار می كند این ویروس ها جولان می دهند. كه این خود باعث می شود كه ویروسها خود را به بسیار راحتر تكثیر كنند یك حقه دیگر آلوده ساختن Boot Sector  در فلاپی دیسك و هارد دیسك است. Boot Sector یك برنامة كوچك است و اولین قسمت از سیستم عامل است كه  توسط كامپیوتر فراخوانی می شود. Boot Sector شامل یك برنامه كوچك است كه برای كامپیوتر تعیین می كند كه چگونه سیستم عامل را فراخوانی كند. یك ویروس با قرار دادن كد خود در Boot Sector اجرای خود را گارانتی می كند. بنابراین ویروس می تواند به راحتی در كامپیوتر فراخوانی شود بنابراین قادر است هر زمان كه كامپیوتر روشن می شود شروع به كار كند. این ویروسها به راحتی می توانند بوت سكتور یك فلاپی دیسك را آلوده كنند و با انتقال آن بین كامپیوترهای دیگر مانند آتش ناشی از انفجار منتشر  شوند.

اما امروزه این ویروسها مانند گذشته یك كابوس نیستند. چون امروزه  گرافیك  یك عنصر جدا نشدنی از نرم افزارها شده است و در نتیجه حجم آنها به شدت افزایش پیدا كرده است و به ندرت می توانید نرم افزاری را پیدا كنید كه روی یك یا حتی چند فلاپی دیسك  جا شود. امروزه نرم افزار ها بیشتر روی CD بین كامپیوتر ها جابجا می شوند و چون CD ها عموماً قابل رایت مجدد نیستند و اگر هم باشند باید بوسیله نرم افزار انجام شود این ویروسها و دیگر ویروسهای قابل اجرا به راحتی نمی توانند بین كامپیوتر ها تكثیر شوند. ولی هنوز اینترنت وجود دارد. پس همیشه خطر آلوده شدن وجود دارد.

ضد Adware و Spyware

 

در این مقاله شما با نرم افزارهایی آشنا می شوید كه می توانند Spyware و Adware را از كامپیوتر شما پاك كرده و در ضمن مجانی نیز هستند. این نرم افزارها به شما كمك خواهند كرد سیستمی را كه آلوده شده است از این نرم افزار های مزاحم پاك كرده در عین حال جلوی ورود Spyware ها را به كامپیوتر شما می گیرند. بنابراین این نرم افزارها محافظ خوبی برای كامپیوتر شما خواهند بود.

Ad _ Aware

این نرم افزار محصولی از Lavasoft است و یكی از معروفترین Anti Spyware های دنیاست و در مجلات كامپیوتر بارها به عنوان نرم افزار حفاظتی برجسته شناخته شده است.

این نرم افزار توسعه یافته و قویتر شده است با قدرت مسدود كردن در آن واحد برای افراد حرفه ای گزینه خوبی است.

Microsoft Windows Anti Spyware Beta

نسخه بتای Anti Spyware مایكروسافت یك تكنولوژی امنیتی است كه به كاربران ویندوز كمك می كند تا از سیستم خود در برابر Spyware ها و نرم افزارهای ناخواسته دیگر محافظت كنند. Spyware های شناخته شده در كامپیوتر شما را شناسایی كرده و از بین می برد. كه این به كمتر شدن آثار منفی كه بوسیله Spyware بوجود می آید مانند كند شدن سیستم، پنجره های مزاحمی كه مدام باز می شوند، تغییرات ناخواسته در تنظیمات اینترنت و استفاده ناخواسته از اطلاعات محرمانه شما كمك می كند. Spyware ها، با بیش از 50 روش می توانند وارد كامپیوتر شما شوند. بنابراین یك محافظت مداوم از كامپیوتر لازم است.

 

Spybot Search And Destroy

این نرم افزار می تواند انواع مختلف Spyware را شناسایی و از بین ببرد. Spywareها كمی جدیدتر از آن هستند كه برنامه های ضد ویروس بتوانند  آنها را شناسایی كنند و از بین ببرند.

اگر تحركات جدید و غیر عادی در مرورگر (مانند اینترنت اكسپلورر، فایر فاكس و ...) مشاهده كردید احتمالاً به Spyware آلوده شده اید. اما حتی اگر در ظاهر هم چیزی مشاهده نمی كنید باز هم ممكن است سیستم شما آلوده شده باشد زیر بسیاری از Spyware ها بی سر و صدا تحركات شما را در اینترنت جمع آوری می كنند تا از آنها را برای استفاده های تبلیغاتی به فروش برسانند. این نرم افزار مجانی است بنابراین دانلود و نصب آن ضرری ندارد.

 

Ewio Security Suite (Free Version              

Ewio یك كاوشگر تراجان است كه تراجان ها، كرمهایkeylogger، backdoor، شماره گیرها و Spywareها شناسایی و از بین می برد. این نرم افزار در ویندوز 2000 و XP قابل اجراست. با این نرم افزار می توانید بدون ترس از كوكی های جاسوس، صفحات مزاحم و پنجره های تبلیغاتی در اینترنت به گشت گذار بپردازید.

 

a2 Free                                   

 (a به توان 2) a2، یك مكمل برای نرم افزارهای ضد ویروس و فایروال ها در ویندوز است. نرم افزارهای ضد ویروس برای شناسایی ویروسهای كلاسیك طراحی شده اند. بسیاری از این آنتی ویروسها در شناخت نرم افزارهای دردسرساز ضعف دارند. a2 برای پركردن این خلاء امنیتی ساخته شده است.

 

Abtrusion Protectory Personal Edition

این نرم افزار ویروسها و ابزارهای نفوذگری (هك) را متوقف می كند. و احتیاج به update كردن بانك اطلاعاتی ویروس آن نیست و شما را در برابر آخرین ویروسها محافظت می كند. و از اجرای نرم افزارهای نامطمئن جلوگیری می كند.

 

Keyloger Hunter

این نرم افزاری است كه نرم افزارهای مانیتور كی برد را شناسایی می كند.

 

Ad_ aware Standard Edition

Ad_aware هم یك نرم افزار دیگر است كه دارای حفاظت پیشرفته می باشد.

and.doxdesk_ Find Unsolicited Commercial Software

and.doxdesk یك سایت اینترنتی می باشد كه به صورت online كامپیوتر شما را كاوش می كند.


نوشته شده توسط رایان میلان در دوشنبه 29 مرداد 1386 و ساعت 10:08 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ زبان اینترنت
+ اینترنت چگونه كار می كند؟
+ نكاتی برای ساخت بهتر وبلاگ
+ اصطلاحات چت
+ رفع عیب از سخت افزار كامپیوتر
+ رفع آخرین مشكل ویندوز در همه موارد
+ از كدام مرورگر در اینترنت استفاده كنیم؟
+ چگونه رمز عبور admin را در ویندوز xp هك كنیم.
+ صرفه جویی در زمان بالا آمدن ویندوز
+ آشنایی با كارتهای حافظه
+ ویروسها و ضد ویروسها
+ ایمیل های فرستاده شده را تغییر دهید!
+ وقتی نمی‌توان فایلی را پاك كرد!
+ روشی جدید برای خنك كردن رایانه ها
+ مرجع تمامی خطاهای مودم

صفحات :